LETO. Kto z nás by ho nemiloval? Dni sú dlhšie, pokožka tmavšia a vlasy bledšie. K slnkom zaliatej krajine neodmysliteľne patrí aj chutné letné ovocie. K naším NAJobľúbenejším druhom ovocia patrí určite červený melón. Práve preto sme si ho vybrali ako horúci letný HIT na párty s priateľmi na našej terase.

Ako správne hostiteľky sme chceli aj my zaujať našich hostí. Preto sme popustili uzdu našej fantázii a vytvorili pokrm, ktorý lahodil nielen chuťovým pohárikom, ale i očiam.

Zo všetkých lások najúprimnejšia je láska k jedlu.GEORGE BERNARD SHAW

Budeme potrebovať

  • 1 ks celého vodného melóna
  • niekoľko druhov sezónneho ovocia na zdobenie (čučoriedky, hrozno, maliny…)
  • kreatívne špajdle
  • dáždniky do koktejlov
  • formičky na koláče
  • nôž na krájanie

Postup

Pripravíme si sladký červený melón, z ktorého nožom opatrne odrežeme najskôr spodnú časť, aby sa dal melón naservírovať na podnos a tiež vrchnú časť melóna, ktorú budeme následne zdobiť. Melón postavíme na väčší tanier či podnos. Na dotvorenie správneho looku môžeme použiť ozdobnú servítku.

Po umytí ovocia a vykrojení srdiečok, hviezdičiek či iných tvarov z odrezaných častí melóna pomocou formičiek prichádza najzábavnejšia časť celého dnešného DIY.

Na špajdle si postupne napichujeme jednotlivé kúsky ovocia. V tomto prípade sa predstavivosti medze nekladú. Platí jednoduché pravidlo:

Čím farebnejšie a nápaditejšie, tým lepšie!

Na dotvorenie tropickej atmosféry môžete použiť rovnako ako my špajdle s ružovými plameniakmi, ktoré sú každoročným hitom letnej sezóny. Rozkošne tiež pôsobia koktejlové dáždničky, ktoré budú tou správnou čerešničkou na melóne.

U nás mal tento klasický vodný melón v tropickom šate VEĽKÝ úspech! Veríme, že u vás to bude rovnako 😉

 

Pochváľte sa s vašimi vlastnými výtvormi, buď e-mailom na info@ladiescrow.com alebo cez komentár na facebooku k tomuto blogu. Už teraz sa na ne veľmi tešíme 🙂

XoXo,

UložiťUložiť

UložiťUložiť

Write A Comment

Pin It