SOM ŽIVÝ TVOR. Dýcham. Cítim radosť, strach i bolesť. A milujem. NAVŽDY a bezpodmienečne. Keď ste smutní, som tu pre vás. Keď sa smejete, bláznim sa s vami. Čokoľvek potrebujete, tým pre vás som. Dobrodruh, kamarát, parťák na leňošenie… Som vaša rodina. Viem, že máte veľa snov a túžob. Ale ja mám iba jednu. Stráviť po vašom boku každú sekundu môjho života.

Malý krok pre Slovensko, veľký skok pre psíkov

Len pred pár dňami nadobudla účinnosť novela zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti, ktorá mňa a mojich kamošov povýšila na živé tvory. Asi je to veľká vec, pretože moje maminy sa neskutočne tešili. Vraj pre nich som malý zázračný škriatok už od začiatku. Vysvetlili mi však, že odteraz  sa vďaka tejto novele budú mať lepšie aj moji kamaráti.

Aký by bol svet nádherný, keby ľudia mali srdcia ako psíkovia.

Živé zviera má osobitný význam a hodnotu ako živý tvor, ktorý je schopný vnímať vlastnými zmyslami… (§ 119 ods. 3 Občianskeho zákonníka). Novela zákona o veterinárnej starostlivosti zaviedla opatrenia proti množiteľom, povinné čipovanie psov, ako aj opatrenia proti týraniu zvierat.

Zákon nie je dokonalý, ale to ani ja. Občas robím neplechu, občas sa snažím moje mamičky uštekať do bezvedomia… Ja však milujem všetkých ľudí, každého bez rozdielu vybozkávam a chcem sa okamžite hrať. A viem, že spolu, krôčik po krôčiku, s labkou vo vašej ruke sa budeme posúvať vpred. Pretože iba spolu vytvoríme lepšie zajtrajšky pre nás všetkých…

Pac a pusu, kamoši moji, hlásim sa už čoskoro 😉

XoXo,

Write A Comment

Pin It