FASHION LIVE! Za pomerne krátky čas dokázalo toto módne podujatie prilákať stovky nadšencov i fashion loverov. Ani tento rok sme si nenechali ujsť pre nás highlight troch prehliadkových dní. Ako sa dalo čakať, keďže módna show Borisa Hanečku zožala minulý rok veľký úspech, priestor Starej tržnice bol obsadený do posledného miesta. Ani to nás nedokázalo odradiť a so zatajeným dychom sme čakali na show tohto slovenského módneho génia, ktorým Boris Hanečka nepochybne je. Veď posúďte sami!

My nie sme celebrity, sme len servis a veľmi nás to baví.BORIS HANEČKA

Veľkolepý záver druhého prehliadkového dňa Fashion Live! 2018 patril spoločnej kolekcii dizajnéra Borisa Hanečku x Dany Vody, po ktorej nasledovala excelentná módna show dizajnérovej samostatnej kolekcie, ktorá svojou atmosférou vyvolávala u návštevníkov priam zimomriavky.

Boris Hanečka x Dana Voda

V dizajnérskom tandeme sa módny návrhár Boris Hanečka a Dana Voda predstavili už po tretíkrát. Ich spoločná nová kolekcia nesie názov INSOMNIA. Myšlienkovo vychádza z duality medzi svetlom a tmou, bdením, túžbami a pasie na jednej strane či snov, zmätenia a blúznenia na druhej. Vo výsledku sa tieto ingrediencie miešajú v rôznych polohách.

Kolekcia pôsobí veľmi jemne a žensky, modely sú nositeľné, i keď v niektorých momentoch jemne unikajú do abstraktna.

Do súčasného módneho jazyka pretavuje inšpiráciu tógami, koženými archaickými remeňmi, ako by sa jednalo o kúsky kňažiek či bohýň.

Boris Hanečka

Obľúbený dizajnér Boris Hanečka opäť raz nesklamal a pre návštevníkov Fashion LIVE! pripravil vizuálny až teatrálny zážitok. Jeho samostatná kolekcia nesie lakonický názov, pomenovanie odkazuje na chemickú značku Au. Pre dizajnéra je typická sebairónia a hravosť, aj v tomto prípade nechcel rozpovedať príbeh už dopredu, necháva divákov aby si sami vyhodnotili narážky či citácie, ktoré sa v kolekcii odrazili. Kolekcia myšlienkovo vznikla už v roku 2011, ale musela v autorovej mysli dozrieť až doteraz. Na prehliadkovom móle sa netradične objavili modelky oblečené v bielom ako sestričky a doktori, ktorí sprevádzali modelky odeté v luxusných a lesklých večerných róbach. Celá atmosféra priam ako z psychiatrickej liečebne bola podporená hudbou, správaním a chôdzou predvádzajúcich modeliek, nechýbali ani kovové klietky či invalidný vozíček doplnený o ligotavé akcenty.

Boris Hanečka sa postaral priam o divadelný zážitok s atmosférou ako z psychiatrickej liečebne.

XoXo,

Write A Comment

Pin It